28 maja 2026 – Odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Organizacyjnego Izb Psychologów. Na posiedzeniu obecni byli wszyscy powołani z ramienia organizacji psychologicznych członkowie KOIP, w tym reprezentantka OZZP Pani Elżbieta Magia-Piotrowska oraz jako przewodnicząca KOIP Mninistra Pracy Pani Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, a także z-ca Dyrektora Departamentu Prawnego MRPiPS Pan Karol Perkowski wraz z kilkoma innymi przedstawicielami urzędu obsługującego Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pani Ministra rozpoczęła obrady, przywitała obecnych i wręczyła uroczyście członkom Komitetu powołania. W trakcie obrad m.in. wskazano terminy na dokonanie poszczególnych czynności przez KOIP, zgodnie z zapisami Ustawy o zawodzie psychologa z 2026 roku oraz przyjęto, zgodnie z terminami obowiązującymi w Ustawie, regulamin KOIP. Kolejny termin posiedzenia wyznaczono na 18 czerwca 2026 roku.

