7 listopada 2025 - odbyło się posiedzenie połączonych Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Zdrowia, poświęcone rozpatrzeniu sprawozdania Nadzwyczajnej Podkomisji ds. rządowego projektu ustawy o zawodzie psychologa oraz samorządzie zawodowym psychologów. Szczególnym tematem dyskusji stała się propozycja poprawki wniesiona przez posłów PIS dotycząca zmian w zakresie pracy psychologa pod opieką. Elżbieta Magia-Piotrowska przedstawiła obecnemu gremium stanowisko OZZP w tym zakresie. OZZP na posiedzeniu reprezentowali: Wiceprzewodnicząca Elżbieta Magia-Piotrowska oraz Członkowie Zarządu Krajowego Aleksander Waś i Małgorzata Pyka.
