9 października 2025 - w Warszawie odbył się Nadzwyczajny Kongres Zdrowia Psychicznego i Marsz Żółtej Wstążki. W Kongresie brali udział psycholodzy z OZZP m.in Przewodnicząca Zarządu Krajowego Katarzyna Sarnicka oraz Przewodnicząca Oddziału Terenowego OZZP przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Kongres był okazją do wysłuchania środowiska obywatelskiego, upominającego się o godność, równość i realne prawo do pomocy dla osób doświadczających kryzysów psychicznych. Stworzono przestrzeń, w której spotykali się pacjenci, ich bliscy, a także profesjonaliści zaangażowani w reformę systemu ochrony zdrowia psychicznego
